آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل

آموزش ریپلیس کردن Replace در دیتابیس هاست سی پنل
آموزش تغییر دامین وردپرس از دیتابیس هاست سی پنل
ژوئن 17, 2020
آموزش نصب دروپال در هاست سی پنل
آموزش نصب دروپال در هاست سی پنل
ژوئن 29, 2020

شاید یکی از مهمترین کارهایی که یک مدیر سایت باید به صورت مرتبط انجام دهد تهیه بک آپ از اطلاعات سایت باشد . شرکت وطن دیتا از کلیه سایت هایی که بر روی سروهای خود میزبانی می کند به صورت مرتبط روزانه ، هفتگی و ماهانه بکاپ تهیه می کند.

اما بسیار از مدیران تمایل دارند از سایت خود نیز به صورت جداگانه بکاپ تهیه کنند تا در صورت نیاز بتوانند آن را بازگردانی یا ریستور نمایند.

 

جهت تهیه بک آپ از سایت خود در هاست سی پنل این آموزش را مطالعه کنید : آموزش تهیه بک آپ در سی پنل

 

پس از آموزش تهیه بکاپ از سایت نوبت به آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل می رسد .

 

آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل

هاست سی پنل برای کاربران این امکان را فراهم کرده تا بتوانند اطلاعات اصلی سایت خود را بازگردانی کنند . این اطلاعات می تواند در حالت های مختلف بکاپ گیری و در نهایت برگرداننده ( ریستور بکاپ ) شوند .

در بازگرانی بکاپ ( ریستور بکاپ ) در هاست سی پنل چهار حالت زیر وجود دارد :

  • بازگردانی اطلاعات اصلی سایت در سی پنل
  • بازگردانی دیتابیس سی پنل
  • بازگردانی پیکربندی ایمیل فورآوردر
  • بازگردانی پیکربندی فیلترهای ایمیل

 

آموزش ریستور اطلاعات در هاست سی پنل

ابتدا با توجه به آموزش ورود به هاست سی پنل و با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود وارد پنل مدیریتی هاست می شوید .

سپس در صفحه اصلی سی پنل، از بخش «Files» زیر منو «Backup Wizard» را انتخاب نمایید.

آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل

آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل

 

پس از آن صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود که امکان بکاپ گیری یا ریستور بکاپ برای شما فراهم شده است. به منظور بازگردانی بکاپ تهیه شده باید روی دکمه «Restore» کلیک کنید.

 

آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل

آموزش بازگردانی یا ریستور بک آپ در هاست سی پنل

 

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که قصد دارید اطلاعات مربوط به کدام بخش را ریستور کنید.

 

آموزش ریستور بک آپ در هاست سی پنل

آموزش ریستور بک آپ در هاست سی پنل

 

همان طور که در بخش بکاپ گیری هاست سی پنل آموزش داده ایم نیز گزینه های مشابه وجود دارد که می توانید بکاپ مورد نظر را تهیه کنید و در صورت نیاز از طریق بخش ریستور آپلود نمایید .

Home directory:

در این بخش می توانید اقدام به بازگردانی بکاپ گرفته شده از فایل های دایرکتوری home نمایید. توجه کنید این نوع بکاپ گیری تنها مربوط به این بخش خاص می شود و اطلاعات مربوط به MySQL یا برگه و نوشته و تنظیمات بخش های دیگر وب سایت شما بازگرداننده نمی شود .

MySQL® databases:

با استفاده از این بخش می توانید تمامی اطلاعات بکاپ گرفته شده از دیتابیس مشخص را ریستور نمایید. این نوع بکاپ برای ذخیره اطلاعات پایگاه داده بسیار ارزشمند است . توجه نمایید که در این بخش نیز تنها اطلاعات مربوط به بخش مشخص دیتابیس بکاپ گرفته شده با این کار بازگردانی می شود .

Email forwarder configurations:

با استفاده از این بخش می توانید بکاپ گرفته شده از تمامی اطلاعات و پیکربندی کلی بخش انتقال یک آدرس ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در هاست سی پنل را به راحتی ریستور نمایید. بدین ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که حتی در صورت بروز هرگونه مشکلی به هیچ عنوان اطلاعات مربوط به بخش ایمیل وب سایت خود را از دست نخواهید داد.

Email filter configurations:

در این بخش می توانید تمامی تنظیمات و فیلترهایی که برای ایمیل های خود در سی پنل اعمال کرده اید و از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید را بازگردانید. این بخش نیز همانند سایر روش های ریستور اطلاعات مربوط به یک قسمت منحصر به فرد یعنی همان تنظیمات Email filter است.

در این مرحله باید با کلیک روی «Choose file» فایل بکاپ تهیه شده را انتخاب کرده و سپس روی «Upload» کلیک کنید. بدین ترتیب فایل بکاپ آپلود شده و تنظیمات آن روی هاست شما اعمال می شود.

 

نکته :

سی پنل امکان تهیه نسخه فول بکاپ را در اختیار کاربران خود قرار داده است. شما می توانید از بخش های نامبرده به صورت جداگانه بکاپ تهیه کرده و همانند آموزش بالا اقدام به بازگردانی بکاپ در سی پنل نمایید. اگر هم از نسخه فول بکاپ استفاه کنید، می توانید بخش های نامبرده را از این نسحه کپی و از طریق بخش مربوط به همان قسمت ریستور نمایید. بدین منظور حتما از قسمت home directore و sql بکاپ گیری به عمل آورید.

 

یکی از اتفاقات آزار دهنده در تجارت الکترونیک از بین رفتن یکباره کلیه اطلاعات سایت شما می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود تا جهت تهیه منظم بکاپ از سایت خود از سرویس های هاست بک آپ وطن دیتا استفاده کنید .

 

شما می توانید دیگر مقالات ما با موضوع ” آموزش کنترل پنل سی پنل ” را نیز مطالعه کنید .

 

ابراهیم قلی پور
ابراهیم قلی پور
به امید روزهای خوب برای تمام همکاران در زمینه تجارت الکترونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *