مراحل تهیه گواهینامه ی SSL

how_it_works_11

مرحله 1

ثبت درخواست خرید اس اس ال
how_it_works_42

مرحله 2

پرداخت هزینه با کلیه کارت های عضو شبکه شتاب
how_it_works_23

مرحله 3

بررسی درخواست توسط تیم فنی وطن دیتا
how_it_works_34

مرحله 4

نصب اس اس ال و تحویل آن به مشتری

خرید گواهینامه ی SSL

گواهینامه ssl چیست ؟ چگونه می توانیم یک گواهینامه ssl خرداری کنیم ؟ پروتکل امن ssl چیست ؟ ما تلاش کرده ایم تا در این صفحه سئوال های شما را پیرامون پروتکل امنیتی ssl پاسخ دهیم.

تفاوت پروتکل https با http در چیست ؟

در پروتکل https امکان رمزنگاری اطلاعات فراهم می شود و پورتی که در پروتکل https مورد استفاده قرار می گیرد ۴۴۳ می باشد، در صورتی که اطلاعات در پروتکل http هم رمزنگاری نشده و به صورت متن ساده است و هم از پورت ۸۰ در آن استفاده می شود.

به طور خلاصه پروتکل امنیتی SSL یکی از پروتکل های استاندارد جهت انتقال داده بین سرور ها و سرویس گیرنده ها به صورت رمزنگاری می باشد.

چگونه یک گواهینامه SSL برای سایت خود تهیه کنیم ؟

برای آن که شما یک ارتباط امن با پروتکل https برای سایت خود داشته باشید باید یک گواهی معتبر SSL تهیه فرمایید. شما جهت استفاده از گواهینامه SSL به یک هاست پشتیبانی کننده از SSL و یک IP اختصاصی احتیاج دارید که در وطن دیتا این موضوع برای صرفه جویی هزینه ی کاربران مرتفع شده و شما می توانید بدون نیاز به آی پی اختصاصی گواهی نامه ی SSL  خریداری بفرمایید. شرکت خدمات هاستینگ وطن دیتا نمایندگی فروش پروتکل SSL را دارا می باشد که جهت این کار بر روی گواهینامه SSL کلیک کنید.

اهمیت استفاده از پروتکل SSL برای گوگل

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اکنون زمان آن رسیده از که به این موضوع بیش از پیش اهمیت دهید زیرا گوگل شروع به علامت گذاری وب سایت هایی که به صورت نامشخص از امنیت (insecure) و یا بدون هیچ امنیت (not secure) هستند کرده است و این کار را در نوامبر ۲۰۱۷ همزمان با انتشار کروم ۶۲ اعمال  می کند و مابقی مرورگرها نیز از سال ۲۰۱۸ این علامت گذاری را اعمال خواهند کرد.

گواهینامه SSL

گواهینامه SSL

پروتکل امنیتی SSL واقعا امن است ؟

همان طور که در این مقاله توضیح داده شد ، داده بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده رمزگذاری می شوند ؛ به همین دلیل ، داده در طول انتقال از کانال غیر امن مانند اینترنت و اینترانت حفاظت شده باقی می مانند. هر چند دسترسی به این داده ها ممکن است ، اما به دلیل آن که رمزگذاری شده اند ، برای به دست آوردن داده های رمزگشایی شده اصلی ، باید کلید مورد استفاده از نشست ارتباطی امن را دانست.

چه زمانی به گواهینامه SSL نیاز داریم؟

  • اگر سایت شما دارای قابلیت خرید اینترنتی و آنلاین می باشد
  • اگر سایت شما دارای قابلیت ثبت نام و ورود کاربران می باشد
  • اگر سایت شما ناشر مطالب مهم چون آدرس ، تاریخ تولد ، اطلاعات شخصی و … می باشد

چرا باید از گواهینامه SSL استفاده کنیم؟

  • اگر می خواهید امنیت بالاتری داشته باشید
  • اگر سایت شما سرویس های ایمیل همچون (POP, IMAP, SMTP) و سرویس FTP و وب میل ارائه می دهد.
  • اگر می خواهید این حس امنیت و آرامش را برای کاربرانتان ایجاد کنید.
  • اگر سئو یا بودن در صفحه نتایج بالای گوگل برای شما اهمیت دارد.

مطالعه مقاله : پروتکل امن ssl چیست ؟