ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

آموزش تنظیم رابط نماینده جهت ثبت دامنه ir
آموزش تنظیم رابط نماینده جهت ثبت دامنه ir
نوامبر 25, 2017

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle به چه صورت است ؟ چگونه می توانید یک شناسه کاربری برای خود در سایت نیک ایجاد کنیم ؟ nic handle چیست ؟ در این آموزش می خواهیم به کلیه سئوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم.

برای آن که یک دامنه نقطه آی آر ir. را به ثبت برسانید نیاز به شناسه کاربری handle از مرکز ثبت دامنه های ملی نیک نقطه آی آر nic.ir دارید که این شناسه به منزله نام کاربری شما خواهد بود و پس از عضویت در مرکز ثبت دامنه ملی به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

نوع شناسه کاربری در مرکز ثبت دامنه های ملی با توجه به پسوند های آن ها متفاوت است و به پنج شناسه مختلف تقسیم می شود:

شخص حقیقی :

کسانی که اقدام به ثبت این دامنه ها می نمایند تنها می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه ها با پسوند زیر معرفی شوند :

ir.

.ایران ( تا اطلاع ثانوی امکان ثبت این پسوند وجود ندارد )

id.ir.

شرکت ها و موسسات یا نهاد های غیر دولتی :

تمامی شرکت ها اعم از با مسئولیت محدود ، سهامی عام و … موسسات ، انجمن ها ، نشریات و رزونامه ها و کلیه شخصیت های حقوقی که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ، اتحادیه صنفی یا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده اند و شماره ثبتی دارند . صاحبان این نو شناسه فقط می توانند به عنوان صاحبین امتیاز برای دامنه ها با پسوند زیر معرفی شوند :

ir.

.ایران ( تا اطلاع ثانوی امکان ثبت این پسوند وجود ندارد )

co.ir.

org.ir.

net.ir.

 

وزارتخانه ها ، سازمان ها یا شرکت های دولتی :

تمامی سازمان ها یا وزارتخانه و موسسات وابسته به قوای سه گانه می توانند این گونه دامنه ها را به ثبت برسانند. صاحبان این نو شناسه تنها می توانند به عنوان صاحبان امتیاز برای دامنه هایی با پسوند زیر باشند .

ir.

.ایران ( تا اطلاع ثانوی امکان ثبت این پسوند وجود ندارد )

gov.ir.

co.ir.

 

مراکز آموزشی و پژوهشی :

تمامی سازمان ها و مراکز تحقیقاتی ، آموزشی ، دانشگاهی ، مدارس و کلیه اشخاص حقوقی که از وزارت علوم تحقیقات و فناری و وزارت آموزش و پروش یا وزارت بهداشت و درمان مجوز دارند می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه هایی با پسوند زیر اقدام کنند .

ir.

.ایران ( تا اطلاع ثانوی امکان ثبت این پسوند وجود ندارد )

sch.ir.

ac.ir.

org.ir.

شناسه محدود :

صاحبان این نوع شناسه می توانند در کنار در خواست برای ثبت دامنه های ملی ، به عنوان رابط مالی و فنی دامنه های ملی قرار گیرند . اشخاص حقیقی که در نظر دارند تنها برای دیگراند دامنه ثبت کنند و یا تنها به رابط مالی و فنی دامنه های بین اللملی معرفی شوند ، می توانند با وارد کردن اطلاعات درخواستی ، شناسه کاربری دریافت نمایند.

شما در حال مطالعه آموزش ساخت شناسه کاربری از بخش آموزش مدیریت دامنه ملی هستید .

جهت ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle ابتدا به سایت nic.ir مراجعه کنید.

سپس از بالا سمت چپ بر روی مشخصه های شناسه کلیک کنید تا گزینه ساختن شناسه کاربری برای شما نمایان شود و بر روی آن کلیک کنید.

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

پس از باز شدن صفحه جدید نوع شناسه مورد نظر را انتخاب کنید بر روی دکمه ” تکمیل فرم و دریافت شناسه ” کلیک کنید. توجه داشته باشید تکمیل اطلاعاتی که در کنار آن ها علامت ستاره – * – وجود دارد ، اجباری هستند و حتما باید درست و صحیح کامل شود . پس از تکمیل فرم مربوطه ، روی دکمه ” بازنگری ” کلیک کنید .

پس از وارد کردن نام کامل سازنده فرم شناسه ، روی دکمه ” موافقم ، دریافت شناسه ” کلیک کنید . شناسه کاربریتان نمایش داده می شود و رمز عبور نیز به آدرس پست الکترونیک شما ارسال می شود.

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle

ساخت شناسه کاربری

در ساخت شناسه کاربری در نیک nic handle باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید :

  • مرکز ثبت دامنه های ملی ir به درخواست افرادی که اسناد هویت آن ها با مشخصات درج شده در شناسه کاربری متعارض باشد ترتیب اثر نخواهد داد و این مرکز هیچ مسئولیتی در پذیرش در خواست این گونه افراد ندارد . در نتیجه در هنگام ثبت مشخصات فردی بسیار دقت فرمایید .
  • پست الکترونیکی شما در ساخت شناسه کاربری نباید تکراری باشد .
  • از آنجایی که کلیه مکاتبات سازمان ثبت دامنه های ملی از طریق پست الکترونیک با شما می باشد لطفا پست الکترونیکی که معمولا از آن استفاده می کنید را درست وارد کنید .
  • پرسش های محرمانه و پاسخ آن ، روشی برای احراز هویت شما نسبت به افراد غیر مجاز در حساب کاربری شما می باشد . لطفا در حفظ پاسخ های محرمانه خود کوشا باشید .
  • پس از آن که ایمیل حاوی شناسه کاربری و رمز عبور را از مرکز ثبت دامنه های ملی دریافت نمودید می توانید دامنه ir. خود را از طریق شرکت خدمات هاستینگ وطن دیتا ثبت دامین و خرید دامین انجام دهید.

جهت عضویت در سایت nic.ir و ساختن شناسه کاربری جدید در مرکز دامنه های ملی اقدام فرمایید .

ابراهیم قلی پور
ابراهیم قلی پور
به امید روزهای خوب برای تمام همکاران در زمینه تجارت الکترونیک

1 دیدگاه

  1. مایو اسلامی نیمه پوشیده گفت:

    سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *